cellulit

Nieestetyczne zgrubienia tkanki łącznej, powszechnie zwane cellulitem to problem, który dotyka w głównej mierze kobiet. Przyczyn jego powstawania jest bardzo wiele i właściwie trudno jest wyeliminować czynniki sprzyjające jego tworzeniu się. Nie oznacza to jednak, że kobiety są na niego po prostu skazane. Rozwój medycyny estetycznej i coraz szersza wiedza na temat mechanizmów jego powstawania pozwalają z nim coraz skuteczniej walczyć.

Wiedząc, co to jest cellulit i w jaki sposób powstaje, specjaliści z zakresu medycyny estetycznej potrafią usunąć go na dobre. W tym celu wykorzystują nowoczesne rozwiązania technologiczne, zawsze indywidualnie dostosowane do potrzeb konkretnej osoby. Usuwanie cellulitu to proces, który można przeprowadzić bowiem z wykorzystaniem różnych technologii, a co za tym idzie i urządzeń. I tak jedną z najbardziej popularnych metod usuwania pomarańczowej skórki jest zabieg wykorzystujący fale radiowe oraz impuls magnetyczny. To, co go charakteryzuje to przede wszystkim bezinwazyjność i brak potrzeby rekonwalescencji. Nieco inaczej jest w przypadku lasera frakcyjnego, czy karboksyterapii. W obu przypadkach dochodzi do mikrourazów skóry, ale nie stanowią one żadnego zagrożenia dla zdrowia, czy życia pacjenta. Jedynym mankamentem jest pewien dyskomfort odczuwany w trakcie, a także przez krótki czas po zabiegach.

Najbardziej inwazyjnym z zabiegów jest natomiast liposukcja. Zabieg ten ma na celu odessanie zalegającej tkanki tłuszczowej, co oczywiście wiąże się z jego inwazyjnym charakterem. Są jednak pewne sytuacje, w których pozostałe metody mogłyby okazać się niewystarczające. I wtedy właśnie lekarz może zaproponować ten rodzaj zabiegu. w tym miejscu warto podkreślić, że w nowoczesnych gabinetach liposukcja odbywa się laserowo. W pierwszej fazie laser podgrzewa zgrubienia, rozpuszczając je i przygotowując do odessania. Dzięki temu zabieg nie narusza naczyń krwionośnych i nie wiąże się z żadnym krwawieniem.

Decydując się na walkę z cellulitem, zawsze warto wybrać profesjonalny gabinet. Choć zabiegi nie są w żadnym wypadku zagrożeniem dla pacjenta, powinny być dobrane do jego potrzeb i przeprowadzone wyłącznie przez specjalistów. Pamiętać należy bowiem, że każdy zabieg to ingerencja w organizm. Jego pełne bezpieczeństwo i skuteczność gwarantują więc tylko eksperci posiadający odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie. Takich ekspertów znaleźć można na wrosinski.pl. Jest to strona renomowanej kliniki medycyny estetycznej. W tego typu klinice na potrzeby pacjentów odpowiadają wyłącznie osoby posiadające odpowiednie specjalizacje i wciąż podnoszące swoje kwalifikacje poprzez kursy i szkolenia.

Cellulit to problem, którego można skutecznie się pozbyć. Aby jednak cel taki osiągnąć, często nie wystarcza odpowiednia dieta, aktywność fizyczna i dobre kosmetyki. Czasem bywa on poza kontrolą kobiety i wynika z jej gospodarki hormonalnej, czy genetyki. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem staje się profesjonalny zabieg kosmetyczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here