poniedziałek, Październik 26, 2020
Home > Odchudzanie > Detoks podczas odchudzania
Odchudzanie

Detoks podczas odchudzania

Odchudzanie to dla wielu ludzi proces, który kojarzy się z wieloma ograniczeniami w zyciu, licznymi wyrzeczeniami a do tego w wielu przypadkach osiągane przez nas efekty wcale nie są zadowalające. Często jest tak, że podczas odchudzania dochodzi w naszym organizmie do różnych reakcji. Jedną z nich jest zakwaszenie. Oczywiście możemy z tym walczyć a nawet powinniśmy. Warto poszukać specjalnych suplementów diety, które pomogą nam pozbyć się z organizmu toksyn. Dzięki temu wyeliminujemy uczucie nadmiernego łaknienia a co za tym idzie, znacząco ograniczymy ilość posiłków. Gospodarka kwasowo-zasadowa w naszym organizmie ma bardzo duże znaczenie i może znacząco wpływać na to że mamy nadwagę. Zazwyczaj przeprowadzając detoks, poszukujemy środków, które mają dużo antyoksydantów. Jak wiadomo są one odpowiedzialne za wyeliminowanie wolnych rodników, które mają zły wpływ na nasz organizm. Oczywiście odpowiednia dieta jest również ważna i bez tego kilogramów nie zrzucimy, jednak zdecydowanie warto jest wspomagać się suplementami diety.

 

Detoks pomaga w odchudzaniu?

Wiele osób zastanawia się jaki związek ma detoks z odchudzaniem. Otóż na sukces w odchudzaniu składa się dobrze dobrana dieta, aktywność fizyczna oraz oczyszczenie organizmu i przywrócenie jego pierwotnych funkcjonalności. Oczyszczając organizm z toksyn zauważyć możemy takie plusy jak:

  • odkwaszenie organizmu
  • poprawa funkcjonowanie jelit
  • ograniczenie podjadania pomiędzy posiłkami
  • koordynacja i prowadzenie odchudzanie równocześnie na kilka sposobów

 

 

Co zakwasza nasz organizm?

Po przeprowadzeniu takiego oczyszczania naszego organizmu, warto wiedzieć na przyszłość czego unikać, co zakwasza nasz organizm a co obniża poziom zakwaszenia. Najczęściej wskazywane są produkty takie jak wysoko przetworzone żywność, słodycze, produkty zbożowe albo słodycze. Oczywiście mowa o nadmiernym spożyciu, jeżeli spożywamy to w granicach rozsądku, z całą pewnością nasz organizm sobie z tym swobodnie poradzi.

 

Zagrożenia związane z zakwaszeniem

Zakwaszony organizm jest mniej odporny, nasze włosy czy też paznokcie są bardziej narażone na złamania, zęby łatwiej padają ofiarą próchnicy. Jednak są również o wiele bardziej poważne zagrożenia związane z zakwaszonym organizmem. Należą do nich na przykład miażdżyca albo choroby wieńcowe. Również zakwaszenie organizmu sprzyja cukrzycy oraz szybszemu rozrostowi komórek nowotworowych.

 

Jak widać temat zakwaszenia organizmu jest dość poważny. Warto jest odpowiednio do tego podejść, bo zdecydowanie prościej jest zmienić nawyki żywieniowe, kiedy jeszcze jesteśmy zdrowi, niż potem, gdy już będziemy mieli objawy jakiejś choroby związanej z zakwaszeniem naszego organizmu. Pamiętajmy również, że zdrowa dieta wpłynie pozytywnie na nasz układ krwionośny. Serce z całą pewnością będzie nam wdzięczne a do tego odciążymy żyły. Wszystko to powoduje że będziemy znacznie zdrowsi.