poniedziałek, Październik 26, 2020
Home > Odchudzanie > Dlaczego nie mogę schudnąć?
Odchudzanie

Dlaczego nie mogę schudnąć?

Dlaczego nie mogę schudnąć? Z całą pewnością jest to pytanie, które często jest zadawane pośród ludzi, którzy próbują schudnąć. Stosują najróżniejsze diety, przeliczają każdą spożytą kalorię a jednak niestety nie mogą zrzucić nawet kilograma. Jakie są tego powody i jak zacząć walczyć z nadmiernymi kilogramami? Faktycznie są ludzie, którzy mają więcej problemów ze zrzucaniem wagi, jednak często nie jest to kwestia wagi a najzwyczajniej w świcie popełnianych błędów podczas odchudzania. Postaram się pokazać jakie są najczęstsze błędy oraz jak ich uniknąć. Brutalna prawda jest taka że ludzi szczupli jedzą mniej a ludzi otyli więcej. Na tej prostej prawdzie można zbudować twierdzenie, że szczupli jedzą mniej. Oczywiście są pewne inne mające na to wpływ elementy, ale warto wziąć to pod uwagę. Jak zacząć się odchudzać? Na początek dobra dieta.

 

Popularne diety

Diety są dzisiaj bardzo na czasie. Prawie każdy się odchudza. Popularnymi są diety Dukana, Kwaśniewskiego, czy tak zwana 1000 kalorii. Obecnie panuje moda na zdrowe odżywianie i szczupłą sylwetkę. Dlatego zawód dietetyka także stale się rozwija i przybywa coraz więcej osób pragnących pracować właśnie w ten sposób. Obecnie bardzo wiele krajów boryka się z problemem otyłości swojego społeczeństwa. Chociażby Amerykanie biją wszystkich na głowę, jeżeli chodzi o średnią masę ciała ich jako społeczeństwa. Jest to chyba najgorzej odżywiający się naród pod względem ilości przyjmowanych kalorii. W takiej sytuacji nie powinno nikogo dziwić, to że dietetycy w Stanach Zjednoczonych mają pełne ręce roboty. Oczywiście za takie stan rzeczy odpowiada to, że naród ten uwielbia się stołować w barach szybkiej obsługi, co przekłada się na spożywanie zdecydowanie nadmiernych ilości kalorii.

 

Jak się odżywiać?

Jest takie mądre powiedzenie, które brzmi, ze jesteśmy tym co jemy. Odżywianie nasze ma na nas bardzo duży wpływ i to zarówno te podstawowe składniki pokarmowe jak i te złożone. Czy można pogodzić zdrowy tryb odżywiania ze smacznym? Czy można dobrze zjeść i suto, a jednocześnie atrakcyjnie wyglądać? Przecież my sami wiemy najlepiej, jakie produkty wpływają korzystnie na nas a jakie nie oraz jak często jemy. Czy podjadamy więcej pod wpływem emocji, czy w towarzystwie albo z nudów? Dieta nie musi oznaczać rezygnowania ze wszystkiego, co smaczne. Jeżeli sami nie  potrafimy zadbać o swoją dietę możemy poprosić o pomoc fachowca. Dietetyk pomoże nam w tym na pewno. Bez względu czy chorujemy na otyłość, czy chcemy po prostu poprawić swoją sylwetkę czy może jesteśmy cukrzykami i musimy przejść na dietę, czy mamy nadciśnienie dietetyk Poznań, dietetyk Bydgoszcz pomoże nam ustalić dietę dopasowaną specjalnie dla nas. Lekarz dietetyk pomaga również w przypadkach, gdy myślimy o zmianie trybu odżywienia dla najbliższych. Poradzi jak zdrowo należy się odżywiać, jak wybierać produkty i je łączyć ze sobą oraz jakich unikać najczęstszych błędów w żywieniu. Chorując na otyłość mamy przed sobą dwa problemy. Pierwszy najważniejszy to zdrowotny, a drugi to estetyczny. Otyłość to choroba cywilizacyjna.