środa, Wrzesień 23, 2020
Home > Dieta > Poznajmy dietę warzywno-owocową
Dieta

Poznajmy dietę warzywno-owocową

Dieta warzywno-owocowa niejednokrotnie traktowana jest jako post, to dieta odchudzająca zakładają nie tylko odchudzanie ale przede wszystkim oczyszczenie naszego organizmu.

Mało kiedy zdajemy sobie sprawę, iż nieodpowiednie odżywianie jest przyczyną wielu infekcji oraz schorzeń, choć mówi się wiele na ten temat i to od bardzo dawna. Dlatego dieta warzywno-owocowa ma sprawić, iż zajdą pewne procesy odżywiania wewnętrznego, poprzedzone przyjmowaniem odpowiednich oraz niezbędnych do tego produktów, jednocześnie oczyścimy nasz organizm z samych toksyn.

O co chodzi w diecie owocowo warzywnej?

Dieta warzywno-owocowa ma zakładać leczenie na bazie głodówki, to dieta odchudzająca jaka doprowadza do oczyszczenia naszego organizmu z jakichkolwiek toksyn, pozwala również na wzmocnienie organizmu i jego regeneracji. Sama głodówka ma pobudzić do działania endogenne, a więc trawienie typowo wewnętrzne, uzyskujemy to poprzez wyeliminowanie pokarmów posiadających wysoką energetyczność, a więc białek, węglowodanów oraz tłuszczy. Oczyszczanie zakłada całkowite pozbycie się złogów czyli nic innego jak uszkodzonych tkanek, a w ich miejsce pojawieniu się nowych.

Czy dieta warzywno-owocowa jest w pełni bezpieczna?

Oczywiście jak w każdym przypadku gdy decydujemy się na zastosowanie diety, należy zastanowić się czy jej wdrożenie w życie to dobre rozwiązanie, jednocześnie sama dieta nie zaszkodzi i nie zaburzy funkcjonowania naszego organizmu. Pewnie, iż w niektórych przypadkach dieta odchudzająca oparta o warzywa i owoce, nazywana postem a nawet nawiązująca do dr Dąbrowskiej, to alternatywa za którą przemawia wiele zalet. Jeżeli nie posiadamy żadnych dolegliwości zdrowotnych, chorób oraz schorzeń to na taką dietę możemy przejść samodzielnie, choć zawsze dużo lepszym rozwiązaniem jest konsultacja ze specjalistą którym jest sam dietetyk.

Jakie produkty stosujemy przy diecie warzywno-owocowej?

Jak sama nazwa wskazuje, dieta odchudzająca tego typu oparta jest o warzywa i owoce, zatem ich przyjmowanie jest czymś oczywistym oraz niezbędnym. Jest tutaj cała gama produktów które możemy wykorzystać, choć należy pamiętać o ewentualnym wyeliminowaniu ziemniaków, skupieniu się na warzywach korzeniowych, kapustnych, liściastych, cebulowych oraz dyniowatych, także psiankowatych. Owoce niskocukrowe, to kolejne składniki z których możemy przygotowywać posiłki, najlepiej w stanie surowym ewentualnie ugotowane.

Dieta warzywno-owocowa ma bardzo wiele zalet

Trzeba jednak przyznać, iż sama dieta warzywno-owocowa ma bardzo wiele zalet, nie jest w żaden sposób skomplikowana czy jednocześnie rygorystyczna, można powiedzieć więcej to dobre rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy szukają diety prostej i skutecznej. Trzeba jednak przestrzegać pewnych etapów od przygotowania do takiej diety, po oczyszczanie organizmu i jego detoksykację, kończąc na ważnej kwestii a więc wprowadzeniu odpowiednich, zdrowych oraz niezbędnych nawyków żywieniowych. Na pewno dieta warzywno-owocowa jest jedną z tych, które warto w aspekcie swoistego odchudzania najzwyczajniej w świecie rozważyć.