środa, Wrzesień 23, 2020
Home > Bądź FIT > Praca na siłowni
Bądź FIT

Praca na siłowni

Wypracowanie mięśni nie jest prostym zadaniem. Do całego tego procesu trzeba włożyć ogrom pracy, aby móc cieszy się wyraźnymi efektami w bardzo krótkim czasie. Jeśli zastosujemy nowoczesne rozwiązania, możemy mieć pewność, że uda się nam osiągnąć zamierzone efekty. W tej ciężkiej drodze o piękną sylwetkę warto wspierać się z wykorzystaniem przeróżnych sprawdzonych rozwiązań, z których korzysta szerokie grono użytkowników. Jeśli postawimy na efektywne budowanie masy mięśniowej z użyciem przeróżnych preparatów, to mamy gwarancję, że rezultaty pozostaną z nami na bardzo długi czas. Tylko sprawdzone i godne uwagi preparaty powinny być przez nas stosowane. Absolutnie nie wybierajmy preparatów niewiadomego pochodzenia- może się to skończyć wieloma problemami zdrowotnymi oraz doprowadzić nas do bardzo poważnego rozstroju zdrowotnego. Jesteśmy wszyscy odpowiedzialni za budowanie masy mięśniowej oraz ochronę naszego własnego zdrowia, które jest w końcu naszą najwyższą wartością. Warto mądrze wspierać proces treningowy.

 

Wspomaganie czy to doping?

Obecnie bardzo często zdarza się, że ćwicząc wspomagamy się różnorodnymi suplementami, które mają za zadanie zwiększyć efektywność naszych treningów. Równocześnie wiele słyszy się na temat dopingu, czyli nielegalnego wspomagania organizmu przez sportowców. Czy to jednak to samo? Dla laików często tak. Nie zdają oni sobie sprawy z tego, że różnica między tymi dwoma jest fundamentalna. Doping jest nielegalny, ponieważ w znaczący sposób wzmacnia wytrzymałość organizmu. Najczęściej opiera się on na stosowaniu hormonów. Ich nadmiar powoduje wzrost niektórych cech organizmu, takich jak siła czy wydolność. Tymczasem odżywki i suplementy mają zupełnie inne działanie i inne przeznaczenie. W przypadku sportowców mają one odciążać organizm w czasie i po treningu. Odżywki to w zasadzie dobrze dobrane witaminy, minerały i proteiny. Tylko dzięki ich stosowaniu organizm jest w stanie normalnie funkcjonować przy wzmożonym wysiłku fizycznym. Dlatego nie należy mylić tych dwóch pojęć. Doping jest niepotrzebny i jego stosowanie ma na celu nadnaturalne pobudzenie organizmu.

 

Dobór odżywek do dyscypliny sportu

Obecnie na rynku pojawia się wciąż coraz więcej odżywek, dla tych, którzy regularnie uprawiają sport i marzą o rozbudowanym układzie mięśni. Możemy dziś wybierać spośród tabletek i shake-ów. Każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie, także ze względu na uprawianą dziedzinę sportu. Dostosowanie suplementu ze względu na rodzaj wykonywanych ćwiczeń jest kluczowe, jeśli chcemy zrealizować plan posiadania umięśnionego sylwetki, a przy tym nie stracić zdrowia i nie wyniszczyć się wewnętrznie. Osoby uprawiające sporty siłowe i wytrzymałościowe, koniecznie powinny stosować suplementy na bazie białka, skuteczna i zdrowa dieta to marzenie wielu sportowców. Białko jest to substancja, która w dużej mierze buduje nasze mięśnie i jej niedobór w połączeniu z intensywnymi treningami może doprowadzić do stopniowego rozpadania się komórek białek mięśniowych. Natomiast w przypadku osób, które sport uprawiają po to, by mieć zgrabną sylwetkę, powinny zdecydować się na suplementy, które pomagają w spalaniu tkanki tłuszczowej. Pamiętajmy, że pozytywny wynik treningów będzie zależeć od stosowania dobrze dobranego środka wspomagającego.