poniedziałek, Październik 26, 2020
Home > Dieta > Skończ z fast foodami
Dieta

Skończ z fast foodami

Każdy z nas posiada jakieś nawyki. Jak wiadomo, jednak nawyki są bardziej szkodliwe, drugie z kolei mniej. Ogólnie jednak ważne jest, żeby nabrać dobrych nawyków związanych z odżywianiem. Musimy pamiętać, że pewien sposób odżywiania jest dla nas katastrofalny wręcz w skutkach. Trzeba uświadomić sobie przede wszystkim jedno, aby w jak największym stopniu zwalczać takie nawyki, które to nam szkodzą. Co zatem powinniśmy zrobić, kiedy to każdego dnia zajadamy się jedzeniem typu fast food? Niestety, ale takowe jedzenie może i jest smaczne, jednakże bardzo szkodzi naszemu zdrowiu…

Jedzenie typu fast food, jeżeli jest spożywane codziennie oznacza dla nas spore problemy. Pamiętajmy że na przykład 100 gramów frytek, to aż 560 kalorii a w przypadku jeżeli weźmiemy pod uwagę ugotowane ziemniaki, to tych kalorii będzie dziesięć razy mniej. Warto wiedzieć na przykład że olej we frytkownicy powinien być wymieniany każdego dnia, jednak o ile duże sieci dbając o swoją renomę, stosują się do takiego rodzaju zaleceń, o tyle już w przypadku małej przydrożnej budki nie ma pewności.

Dlaczego jest to tak ważne? W czasie wielokrotnego podgrzewania uwalniają się z niego szkodliwe substancje, np. nadtlenki lipidowe, które przyspieszają procesy miażdżycowe i rakotwórcze. Pomimo że są to oleje roślinne, to również mają one największy zasób tłuszczów trans, to dla naszego organizmu jest niezdrowe.

Co się dzieje?

 

Fast Fordy są szkodliwe, warto obejrzeć sobie film „Super Size Me”. Pokazuje on doskonale co się dzieje z organizmem człowieka jeżeli regularnie one odżywia się w barach szybkiej obsługi.

Taka szkodliwość może przejawiać się np. nadwagą, zbyt wysokim cholesterolem czy też innymi poważnymi zaburzeniami, które mogą okazać się dla nas śmiertelne. Co zatem powinniśmy zrobić, aby pozbyć się takowego nawyku? Jedynym skutecznym rozwiązaniem może okazać się to, aby przejść na zupełnie inną, zdrową dietę.

W pierwszych dniach takowej diety możemy być niezadowoleni z tego co jemy, jednakże po pewnym czasie, kiedy to się przyzwyczaimy, nie będziemy wyobrażali sobie innego stylu żywienia. Dlatego też zawsze powinniśmy pamiętać o tym, aby dbać o swoje zdrowie i zapewnić sobie przede wszystkim dobrą dietę.

 

Zielenina zamiast Fast fordów

Oczywiście frytki to jedno, do tego dochodzą bułki od hamburgerów czy też słodzone napoje. To wszystko powoduje że jeden posiłek może dobić nawet do tysiąca kalorii a to już jest bardzo dużo. Oprócz tego, że to kaloryczna bomba, to jeszcze pełna niezdrowych dodatków. Zdecydowanie lepiej jest spróbować przestawić się na sałatki. Co prawda początki bywają trudne, ale jednak po pewnym czasie jeżeli już przestawimy się na taki sposób odżywiani będziemy zadowoleni.

Warto jest znaleźć sobie jakieś mięso, powiedzmy z kurczaka. Pozbyć się z niego skóry i wówczas sałatka z takim mięsem jest zdecydowanie smaczniejsza a pozbycie się skóry znacząco obniża ilość kalorii.