poniedziałek, Październik 26, 2020
Home > Odchudzanie > Sposób na nadwagę
Odchudzanie

Sposób na nadwagę

Zmiana przyzwyczajeń

Wiele osób problemy z nadwagą mogą pokonać, zmieniając jedynie przyzwyczajenia. Według badań, bardzo wiele osób od stołu wstaje dopiero w momencie, kiedy już jest nadmiernie objedzonym. Do tego dochodzi regularne podjadanie, bardzo często są to słodycze lub inne zawierające bardzo wiele kalorii przekąski. Oczywiście takie przyzwyczajenia nie pomagają nam w odchudzaniu. Podczas odchudzania nasza psychika odgrywa niezmiernie ważną rolę, z tego też powodu wiele osób w czasie odchudzania sięga po wsparcie psychologa. Może to się wydawać śmieszne, jednak poukładanie sobie wszystkiego odpowiednio w głowie, czasami wystarcza żebyśmy odnieście sukces w walce z otyłością. Wielu psychologów próbuje skierować nasze zainteresowania na inne tory, niż jedzenie. Dzięki temu pokazują nam że radość może również płynąć z wykonywania innych czynności, nie musi być w stu procentach związana z podniebieniem.

 

Ciekawy eksperyment

Naukowcy z jednego z amerykańskich uniwersytetów przeprowadzili eksperyment. Podzielili grupę kobiet na pół. Jednej podawali jogurty odtłuszczone a drugiej pełnotłuste. Jaki był efekt tego eksperymentu? Kobiety z pierwszej grupy zjadały go znacznie więcej, oczywiście kodując sobie w umyśle informację o tym że tłuszczu jest mniej. To jest powód, dlaczego tak wielu amerykanów ma problemy z nadwagą, wierzą w to że tak spreparowane produkty nie tuczą i można spożywać ich właściwie dowolne ilości. Niestety nie jest to prawda jak widać na przykładzie tego społeczeństwa. Sprawa jest prosta, jeżeli zamiast jednego normalnego jogurtu, zjemy trzy o obniżonej zawartości tłuszczu to i tak sumarycznie przyjmiemy więcej kalorii co oczywiście przełoży się na ich odkładanie w organizmie. Dlatego tyjemy. Część dietetyków zwraca też uwagę na przykład na zachowanie w kinie. Co prawda popcorn sam w sobie nie jest bardzo kaloryczny, jednak połączony z wysoko słodzonymi napojami i tym że jemy go wiadrami już powoduje bombę kaloryczną.

 

Zwróć się do specjalistów

Odchudzania jest bardzo ważne, ma spory wpływ na psychikę. Wiele osób zapomina o tym że otyłość jest chorobą, nie ma sensu tego rozgraniczać. Jeżeli dotrze to do naszej świadomości i nie będziemy się przed tym bronić, wówczas łatwiej staniemy do walki. Obecnie sprawa wygląda tak, że lekarze są przygotowywani do tego żeby wiedzieć jak walczyć z otyłością. Jest to już tak duży problem, że walka ze zbędnymi kilogramami jest traktowana jako profilaktyka dla wielu chorób. W sumie nie powinno to dziwić, ponieważ wiadomo, że nadwaga powoduje cukrzycę, jest w wielu wypadkach odpowiedzialna za nadciśnienie czy też miażdżycę. Dlatego z całą pewnością należy się dobrze zastanowić nad tym co jemy. Jeżeli już musimy rozpocząć kurację odchudzającą, dobrze jest robić to pod okiem doświadczonych dietetyków i trenerów personalnych. Dzięki temu będziemy zrzucali kilogramy systematycznie, oni pomogą nam również zmienić nawyki żywieniowe, co tak naprawdę jest podstawowym krokiem do uwolnienia się z nadmiernych ilości tłuszczu.