środa, Wrzesień 23, 2020
Home > Odchudzanie > To musisz wiedzieć podczas odchudzania
Odchudzanie

To musisz wiedzieć podczas odchudzania

Nie ma skutecznego odchudzania bez aktywności fizycznej

Teoretycznie jest to banalna prawda, niestety wiele osób chcących się odchudzać wcale nie ma ochoty na aktywność fizyczną, a co za tym idzie, szukają usprawiedliwienia. Kobietę trudniej niż mężczyznę namówić do ćwiczeń a do tego jeszcze dieta dla kobiety jest trudniejsza. Jest to powód dla którego bardzo wiele Pań rezygnuje z odchudzania. Zamiast ćwiczeń wolą pójść sobie do restauracji albo do kina, czy wyskoczyć na kawę z koleżanką. Niestety to nie pomaga w walce ze zbędnymi kilogramami. Zdecydowanie lepiej byłoby pójść na basen, że o siłowni nie wspomnę. Codzienny i systematyczny ruch, mimo nawet że najmniejszy pomaga nam spalać tkankę tłuszczową. Wpływa to bardzo korzystnie na cały organizm. Począwszy od lepszego samopoczucia, poprzez poprawę krążenia i pracy serca a na spaleniu zbędnych kalorii kończąc. Jak widać ruch ma bardzo wiele zalet. Warto pamiętać, że zwiększenie objętości tkanki mięśniowej pozwala utrzymać wyższy poziom przemiany materii.

 

Mięśnie ułatwiają bycie szczupłym

Każdy z nas spotyka ludzi na swojej drodze, którzy są szczupli mimo że sporo jedzą. Zazwyczaj spowodowane jest to szybszą przemianą materii, a to może być spowodowane tym, że taka osoba ma więcej mięśni. Im jesteśmy bardziej umięśnieni, tym więcej nasz organizm potrzebuje kalorii a co za tym idzie możemy ich więcej przyjmować. Oczywiście nie oznacza, to że osoby umięśnione nie muszą uważać na to ile jedzą. Jeżeli jednak nie mamy mięśni, z całą pewnością powinniśmy bardziej uważać.

 

Zmora podczas odchudzania

Najczęściej jako swoją zmorę podczas odchudzania, ludzie walczący z nadwagą wymianiają efekt jo-jo. Jest ot nic innego jak powrót zrzuconych kilogramów po pewnym czasie. Co gorsze często w przypadku takiego efektu, oprócz tego że wracają stare kilogramy, to przybywa także nowych. Dlatego warto jest odchudzać się pod okie specjalistów, wówczas jeżeli będziemy się stosować do ich zaleceń, nie powinniśmy mieśc problemów z efektem jo-jo.

 

 

Odchudzanie to proces długofalowy

O ile niestety tycie przychodzi nam łatwo i zazwyczaj dość szybko, to już niestety pozbywanie się nadmiernych kilogramów zazwyczaj ciągnie się długo. Niestety nie ma zaklęcia, które pomogłoby nam się pobyć tłuszczyku z brzucha czy też uda, dlatego nie pozostaje nam nic innego jak walczyć. Proces odchudzania kiedy się już za niego zabierzemy powinien trwać dość długo. Najlepiej jest rozłożyć go na wiele miesięcy, wówczas mamy największą szansę na osiągnięcie sukcesu. Dlaczego tak jest? Dzięki temu nasz organizm stopniowo się przyzwyczaja do obniżonego zapotrzebowania na kalorie i spala te, które mamy w nadmiarze. Jeżeli zrzucamy kilogramy zbyt szybko, to wówczas nasz organizm ma zapamiętane zużycie energetyczne na poprzednim poziomie i takiej ilości kalorii się domaga, a to powoduje efekt jojo, ponieważ nie będziemy w stanie spalić tych kalorii.

 

Tak więc zaplanujmy odchudzanie na długi czas, rozłożymy zrzucanie na kilogram lub nawet pół tygodniowo i powoli obniżajmy zapotrzebowanie na kalorie i wagę naszego organizmu.