środa, Wrzesień 23, 2020
Home > Bądź FIT > Czy warto wybrać się na wczasy odchudzające?
Bądź FIT

Czy warto wybrać się na wczasy odchudzające?

Metod odchudzania się jest naprawdę bardzo wiele. Niektórzy próbują morderczych głodówek, inni bardzo intensywnego wysiłku fizycznego. Niestety, ale finalnie bardzo często dochodzi do tego, że osoby odchudzające się tracą pozytywną motywacje do redukcji swojej wagi i do p[przestrzegania zaleceń dietetycznych. To właśnie ta zmiana jest przyczyną tak zwanego efektu Jo-jo i zarzucenia na długi czas lepszego, zdrowszego odżywiania i aktywności fizycznej.

Jak pokonać taką stagnację?

Pokonanie własnych barier psychologicznych w kontekście odchudzania jest naprawdę bardzo trudne. Szczególnie, gdy ktoś każe w jednej chwili zmienić wszystkie wartości, które się uznawało – szczególnie w kontekście przywiązania do jedzenia oraz pozbawić człowieka w jednej chwili na zawsze wielu przyjemności związanych z jedzeniem. To nie jest prawidłowe postępowanie! Cechuje się to niską motywacją osób biorących udział w takich dietach odchudzających, ogranicza motywacje i de facto zniechęca do podejmowania kolejnych prób, które są ważne nie tylko z punktu widzenia odpowiedniej sylwetki, ale przede wszystkim zdrowego serca, naczyń i mózgu.Bardzo dobrym wyjściem z marazmu nieskutecznych diet są wczasy odchudzające.

Na czym polega ta formuła?

Sama formuła wczasów odchudzających jest de facto prozaiczna – organizowany jest wyjazd, na który zaproszeni są instruktorzy, dietetycy, trenerzy personalni oraz właściwy catering, który zadba o stronę gastronomiczną i dietetyczną całego wydarzenia. W ten sposób możliwe jest zabezpieczenie potrzeb uczestników odnośnie odchudzania i robienia czegoś, ze swoją sylwetką. Nie jest to jednak jedyny aspekt wyjazdów odchudzających.

W trakcie wyjazdów na wczasy odchudzające uczestnicy uczą się zdrowego żywienia, mogą zrozumieć dlaczego tyją i jakie czynniki za tym stoją. Dodatkowo w każdej chwili liczyć mogą na wsparcie psychologiczne, które w kontekście wdrażania często radykalnych zmian w swoim życiu jest niezbędne od samego początku do końca. Wiele na ten temat publikacji przygotowali specjaliści ds. medycyny sportowej, którzy badali osiągi objętych monitoringiem sportowców i ich kondycję psychologiczną wraz z podejściem. Wyniki wskazały, że za brak sukcesów odpowiada przede wszystkim głowa.

W odchudzaniu, jak w sporcie – ważna jest systematyczność

Dlatego wczasy odchudzające mają przede wszystkim przygotować uczestnika do prowadzenia zdrowego trybu życia. To autentycznie nic trudnego – szczególnie gdy weźmie się pod uwagę multum możliwości. Obok dietetyków i trenerów czeka sztab psychologów oraz coachów, którzy pracować będą nad uzyskaniem trwałej i pełnej motywacji do odchudzania.

Błędami i ograniczeniami standardowych technik odchudzających jest krótkoterminowość, nastawienie tylko na efekty pod postacią kilogramów oraz brak ogólnej perspektywy i długofalowego sensu przestrzegania zaleceń dietetycznych. Wyrzeczenie dietetyczne jest o wiele inaczej przyjmowane, gdy jest traktowane bardziej jako szansa, albo de facto – obietnica czegoś.

Program turnusu odchudzającego

Wszelkie organizowane wczasy odchudzające opierają się przede wszystkim na wyjeździe w inne miejsce – tak jest łatwiej zaindukować przemianę mentalną oraz behawioralną. Następnie uczy się uczestników regularnego żywienia się, liczenia kalorii, robienia zdrowych i szybkich posiłków, czy też informuje się ich, jakie ilości i kiedy mogą pozwolić sobie np. na słodycze. Wszystko to nierozerwalnie jest związane z regularnymi ćwiczeniami sportowymi, które poprawiają nastrój uczestników oraz pozwalają efektywnie spalać kalorie.