Dieta makrobiotyczna

Dieta warzywno owocowa

Leczenie dietą – czy jedzenie może zdziałać cuda?

Ci, którzy nie wierzą w to, że pożywienie ma kluczowe znaczenie dla ich zdrowia, prawdopodobnie nigdy nie zetknęli się z osobą dr n. med. Ewy Dąbrowskiej, która jest również internistą oraz specjalistką z dziedziny immunologii. Najbardziej znana jest jednak jako autorka diety dr Dąbrowskiej, znanej również jako post Daniela. Doktor Ewa Dąbrowska już od lat leczy swoich pacjentów właśnie za pomocą żywienia – jest to dieta nie tylko w popularnym tego słowa znaczeniu, ale również remedium na wiele chorób.

Makrobiotyczna dieta dąbrowskiej

Dieta dr Dąbrowskiej vel post Daniela – na co stosuje się ten typ odżywiania?

Celem stosowania sposobu żywienia, jakim jest dieta warzywno-owocowa, jest oczyszczenie organizmu z toksyn oraz przywrócenie mu wewnętrznej homeostazy. Przy okazji pacjent gubi zbędne kilogramy, a także kończą się jego problemy ze zdrowiem. Dieta dr Dąbrowskiej okazała się skutecznym lekarstwem na wiele schorzeń. Po pierwsze, pozwala ona znacznie wzmocnić odporność, w związku z czym znika wiele chorób autoimmunologicznych. Znaczną poprawę są w stanie odczuć osoby, które borykają się z trądzikiem, zespołem suchego oka, łuszczycą, zapaleniem wątroby czy chorobą Hashimoto. Po drugie, post Daniela usprawnia funkcje naszego mózgu, dlatego po przejściu na tę dietę możemy odczuć znaczne polepszenie myślenia, poprawę pamięci, a nawet ustanie takich chorób jak choroba Parkinsona, padaczka, stwardnienie rozsiane czy powtarzające się udary. Osoby, które stosowały się do zaleceń diety warzywno-owocowej, odczuły również znaczną poprawę w związku ze schorzeniami natury hormonalnej, takimi jak zaburzenia cyklów miesiączkowych, niedoczynność tarczycy, nadmierna ilość estrogenów lub kłopoty wynikające z menopauzy. Na tym sposobie odżywiania znaczną poprawę odczują również pacjenci cierpiący na cukrzycę, chorobę wieńcową, zakrzepicę czy nadciśnienie.

Dieta makrobiotyczna – jej zasady

Dieta makrobiotyczna jest dość bliska diecie warzywno-owocowej – również zakłada spożywanie świeżych warzyw, jednak dopuszcza włączenie do diety innych nieprzetworzonych produktów takich jak pełne ziarna, orzechy i zioła. Na tym stylu odżywiania ilość owoców jest ograniczona. Znacznej restrykcji poddaje się również ilość spożywanego mięsa oraz nabiału. Należy jeść pokarm w jego naturalnej formie – oznacza to rezygnację z mrożonek czy dań poddawanych obróbce termicznej. To dieta wywodząca się z mądrości Wschodu, jednak mała ilość owoców i zalecenia dotyczące ograniczenia płynów sprawiają, że nie jest ona powszechnie polecana.

PODZIEL SIĘ
Następny artykułPotrzeba oczyszczania organizmu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here