Laser jest skutecznym sposobem na pozbycie się blizn i innych skórnych niedoskonałości. Sprawdźmy, jak taki zabieg wygląda, kiedy jest wykonywany i jakie technologie są niezbędne do jego zrealizowania. Zapraszamy do lektury naszego artykułu.
Laser w walce z bliznami – na czym polega jego działanie?
Najlepszym narzędziem do usuwania blizn jest laser. Skupiona wiązka energii ma szczególne właściwości, dzięki którym można łatwo wyeliminować wszelkie skórne niedoskonałości. Laser frakcyjny Emerge to technologia zaprojektowana i stworzona przez firmę Palomar. Wyróżnia się ona przede wszystkim:
- odpowiednio dobraną długością światła frakcyjnego,
- skutecznością usuwania zmian powierzchniowych w obrębie skóry,
- bezpieczeństwem względem stosujących ją osób.
Ponadto Emerge to laser frakcyjny, który eliminuje zmiany wynikające ze zjawisk towarzyszących starzeniu się skóry. Z jego pomocą można usunąć tzw. kurze łapki, niewielkie zmarszczki, a także drobne przebarwienia.
Zakres działania lasera Emerge – jakie blizny usuwa?
Jakie blizny można usunąć za pomocą lasera frakcyjnego? Urządzenie to umożliwia wyeliminowanie niedoskonałości:
- pozostałych po zmianach trądzikowych,
- powstających po operacjach i zabiegach chirurgicznych,
- pourazowych i mających charakter powypadkowy,
- przerostowych,
- wynikających z zachorowania na ospę wietrzną.
Laserowe usuwanie blizn to proces, który polega na zregenerowaniu zmienionej tkanki i – w dalszej perspektywie – zastąpieniu jej nowymi komórkami. Dzięki temu zmiana dermatologiczna ulega ciągłej regeneracji, a jej wygląd wciąż się poprawia.
Laser frakcyjny – zasada działania
Od strony fizyczno-biologicznej laserowe usuwanie blizn polega na wytwarzaniu energii, która punktowo niszczy skórę właściwą i naskórek. Oznacza to, że w miejscu uszkodzonej tkanki powstanie skóra młoda, odświeżona i jędrna. Co ważne, mimo skupienia dużej ilości energii w jednym punkcie, zabieg nie wymaga użycia znieczulenia miejscowego. W celu pozbycia się zmian wystarczy zazwyczaj jedna sesja, która trwa nie dłużej niż godzinę. Czasem (pomocniczo) stosuje się w połączeniu z laserem specjalne techniki regeneracyjne. Jedną z nich jest endermologia LPG, która jest niczym innym jak masażem, w którego trakcie wykorzystuje się specjalną głowicę wytwarzającą podciśnienie. Dzięki niemu procesy odpowiedzialne za metabolizm tkanki tłuszczowej przyspieszają, stymulując organizm do zwiększonej produkcji włókien kolagenowych.
Reasumując, technika eliminacji zmian skórnych poprzez oddziaływanie światła laserowego jest skuteczna i niesie ze sobą szereg korzyści.