Gdy potrzebne zwolnienie

Nawet najpilniejszemu pracownikowi zdarza się zachorować. Objawy zwykłej z pozoru infekcji często utrudniają normalne funkcjonowanie, o pracy na wymaganym poziomie nie wspominając. Zdarza się, że ktoś ma m.in. gorączkę i nie ma sił, aby udać się do lekarza po zwolnienie. Co w takiej sytuacji robić?

Dzisiaj to nie problem – z pomocą przychodzi zwolnienie lekarskie online przez internet. Wszystko co trzeba zrobić to odpalić komputer i wypełnić odpowiednie dane na konkretnej stronie. Z opcji tej może skorzystać nie tylko pracownik, ale i student. Do wypełnienia jest trochę podstawowych wiadomości, jak imię i nazwisko pacjenta, jego PESEL, adres zamieszkania i inne dane kontaktowe (e-mail, numer telefonu), opis objawów i oczywiście NIP pracodawcy w przypadku pracownika. To niewiele w porównaniu z kłopotami z dodzwonieniem się do przychodni i otrzymaniem stosownego terminu wizyty u lekarza. A przecież często zdarza się, że pomimo numerków lub wyznaczonych godzin dla każdego pacjenta, pora wizyty opóźnia się.

Lekarzom zdarza się spóźnić albo kilka wizyt trwa dłużej, niż przewidziano w systemie rejestracji. Oczekujący w kolejce pacjenci są też narażeni na zarażenie się infekcjami od innych pacjentów. Dlatego właśnie e-zwolnienie L4 online staje się coraz popularniejsza opcją. Oszczędza się przy tej okazji sporo czasu, nie ryzykuje dodatkowo zdrowiem, a zwolnienie w ten sposób otrzymane jest w pełni wartościowym dokumentem. Pracodawca lub uczelnia nie mają prawa go nie uznać. Oczywiście do wystawienia zwolnienia zawsze musza być odpowiednie przesłanki. Nieuzasadnione nadużywanie zwolnień lekarskich w końcu wyjdzie na jaw. Trzeba też pamiętać, że będąc na zwolnieniu, lepiej nie wychodzić z domu w celach innych, niż ponowne udanie się do lekarza.

Gdzie można starać się o e-zwolnienie lekarskie?

Jednym z najlepszych miejsc jest lekarz online 24h. Formularz do wypełnienia jest przejrzysty, a polecenia jasne i intuicyjne. Pacjent zna od razu koszt usługi i wie, że otrzyma zwolnienie w bardzo krótkim czasie. Usługa działa non stop, przez całą dobę. Jest to o tyle istotne, że zwolnienie lekarskie trzeba złożyć u pracodawcy jak najszybciej od zaistniałej choroby. Nie można zadzwonić, powiadomić o chorobie i przynieść zwolnienie już po chorobie, zwłaszcza gdy będzie ona trwała ponad 7 dni. Pracodawca musi bowiem przedstawić zwolnienie pracownika w odpowiednich instytucjach jeszcze podczas trwania choroby konkretnego podwładnego, a nie już po jej ustaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here