onkowolontariat

Wiadomość o nowotworze jest wstrząsająca. Gdy dowiadujemy się, że ktoś z bliskich lub my sami zachorowaliśmy na raka – świat nam się odwraca do góry nogami. To wielki szok dla najbliższych i nas samych. Droga przez tę chorobę nie jest usłana różami, to bardzo ciężka wędrówka i nie zawsze z pozytywnym zakończeniem.

Nie każdy nowotwór musi być leczony chemioterapią, nowotwór w bardzo wczesnej fazie rozwoju tzw. przedinwazyjny lub we wczesnej fazie rozwoju można wyleczyć bez chemii. Jednakże nie wszyscy mają takie szczęście i u niektórych osób stosunkowo późno zostaje u nich wykryty. Niestety chemioterapia wyniszcza organizm, objawia się to na przykład osłabieniem organizmu, wypadaniem włosów i złym samopoczuciem. Poza leczeniem chemoterapią, niezbędne jest także wsparcie pacjentów chorych na raka, rozmawiać z nimi, by pokazać im, dać do zrozumienia, że nie są w tej walce sami, że mogą nadal na kogoś liczyć. Często poza samym okazaniem wsparcia od strony rodziny lub personelu medycznego, przydaje się rozmowa z psychologiem bądź psychoterapeutą. Zdarz się, że rodzina nie wie jak zachowywać się przy obecnym stanie pacjenta, co może skutkować licznymi kłótniami, odwrotnym efektem niż zamierzano.

Wsparcie pacjentów chorych na raka

W Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie oraz Poznaniu powstała pierwsza taka szkoła onkowolontariatu w Polsce do pomocy osobom chorym na raka. Nasza szkoła oferuje specjalistyczny kurs przeznaczony dla wolontariuszy i kandydatów do wolontariatu onkologicznego, którzy zechcą wspierać pacjentów w swojej ciężkiej wędrówce z nowotworem. Przyjmujemy każdą chętną osobę do onkowolontariatu, każda empatyczna dusza będzie mile widziana. Wykładów z dziedzin takich jak onkologia, psychoonkologia, onkodietetyka itp. prowadzą wybitni profesorowie w oparciu o najnowsze badania.

Jeśli ktoś z twoich najbliższych zachorował na raka lub chcesz pomóc pacjentom w ich niedoli dołącz do szkolaonkowolontariatu.com. Otrzymasz profesjonalną wiedzę z zakresu onkologii, psychologii i tym podobne. Dzięki tej szkole dowiesz się jak bardzo ważne jest wsparcie pacjentów chorych na raka oraz jak się przy nich zachowywać.

Więcej informacji znajdziesz na stronie fundacji https://dobrzezejestes.pl/.

Projekt sfinansowany ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here